Prostowanie felg – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

W przypadku minimalnego skrzywienia – czy prostowanie jest potrzebne?

Jeżeli skrzywienie jest minimalne czasami wystarczy prawidłowy wyważyć koło i ewentualnie umieścić je na tylnej osi – to zazwyczaj w zupełności wystarcza. Prostowanie felgi w tym wypadku nie jest potrzebne.

Gdzie w Warszawie lub okolicach można profesjonalnie i niedrogo wyprostować felgi?

Prostowanie felg Warszawa najlepiej wykonać w serwisie Autoopony.com, który znajduje się na ul. Konwaliowej 5 – dzielnica Białołęka,Warszawa. Zespół jest wyposażony w profesjonalną maszynę. Usługą zajmują się doświadczeni fachowcy, opinie o serwisie są bardzo pozytywne. Ceny usługi również są przystępne – koszt rośnie wraz z wielkością felgi i stopniem jej skrzywienia. Dodatkowo nie musimy martwić się o montaż i demontaż opony plus ponowne wyważenie koła – serwis opon Warszawa wykona wszystko kompleksowo w komplecie.

Jak duże jest ryzyko pęknięcia felgi podczas prostowania?

Ryzyko rośnie wraz z siłą uderzenia, które napotkała nasza felga – im bardziej jest wygięta tym większe ryzyko pęknięcia. Nawet przy najmniejszym skrzywieniu ryzyko pęknięcia, pomimo że jest minimalne, nadal istnieje.

Ile będzie kosztować i ile czasu potrwa cała operacja?

Cena za prostowanie felg stalowych zaczyna się od około 50 zł. Prostowanie felg aluminiowych to koszt około 80 zł. W ceny wliczony jest demontaż, montaż i wyważenie koła. Czas potrzebny na wykonanie prostowania felgi to około 60 minut. Wszystko zależy oczywiście od stopnia wygięcia felgi.

Jaki będzie koszt  ponownego montażu opony i wyważenia koła?

Zazwyczaj jest to standardowy koszt uwzględniony w cenniku danego warsztatu, czasami jest on już wliczony w cenę usługi prostowania. W porównaniu do ceny prosotowania nie jest to duży wydatek.

Brak komentarzy
Obserwuj nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *