Felgi aluminiowe na koła zimowe

felgi AEZ Warszawa

Dbając o nasz oryginalny komplet felg i opony letnie, bardzo często decydujemy się na zakup drugiego kompletu kół na zimę. Warunki panujące w okresie jesienno-zimowym potrafią dać się we znaki naszym felgom. Czy warto inwestować w felgi aluminiowe na zimę, czy może lepiej wybrać tradycyjne felgi stalowe?

Właściciele tańszych samochodów wypuszczanych z salonu na felgach stalowych, nie mają nad czym się zastanawiać, gdyż problem po części zostaje rozwiązany już po zakupie samochodu 🙂 Na oryginalnych felgach stalowych podmieniamy fabryczne opony na zimowe, a na lato kupujemy drugi komplet, zgodnie z naszym gustem, atrakcyjnych wizualnie i zazwyczaj większych o cal (lub kilka cali) felg aluminiowych.

Więcej powodów do myślenia mają właściciele samochodów fabrycznie wyposażonych w felgi aluminiowe. Z uwagi na powszechnie panującą opinię o delikatnej konstrukcji i lakierowaniu felg aluminiowych kierowcy zakładają, że nie warto ryzykować i jeżeli to możliwe, zaopatrują się w „klasyczne” felgi stalowe, które są powszechnie dostępne w felgi stalowe Warszawa sklep. Obecnie (w roku 2021) jest to mit – istnieją producenci felg aluminiowych, których wyroby mają tak trwałą i wytrzymałą powłokę lakierniczą, że niestraszna im jest sól, odpryski kamieni, drobne uderzenia i zarysowania. Przykładem może być niemiecka firma Alcar produkująca felgi aluminiowe pokryte powłoką SRC – odporną na sól i słońce, czyli całoroczną kilkuwarstwową powłokę skutecznie chroniącą stop aluminium przed korozją i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku efektywność lakieru łączy się z efektownym wyglądem. Dostępnych jest wiele różnych wzorów, niezwykle atrakcyjnych – znaczna część modeli jest wykończona w połysku przy zastosowaniu kilku kolorów lakieru. To wszystko pozwala wyposażyć nasz samochód w trwałe zimowe koła, nie tracąc przy tym nic z aspektów wizualnych. Do firmy Alcar należą takie znane marki felg aluminiowych jak DEZENT (bardzo popularny również w Polsce) oraz DOTZ i AEZ (wiodące prym za naszą zachodnią granicą). Wszystkie te produkty pokrywa powłoka SRC, więc wybór pod kątem wytrzymałości odpada – możemy skupić się na wzorach. Jeżeli interesują Państwa ceny omawianych propozycji zachęcamy do odwiedzenia felgi aluminiowe Warszawa sklep. Nośność i wytrzymałość felg potwierdzają liczne certyfikaty jakości także prostowanie felg Warszawa szybko Państwu nie grozi.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *